18 listopada 2013

Kartka z kalendarza 15.11.2013 r.


Piątek, 15 listopada. Mamę w końcu olśniło. Kombinowała od kilku, w sumie kilkunastu dobrych tygodni, nie mogąc "poczuć" tego jak jej Kruszynka ma na imię??? Pojawiały się nowe wersje, niestety większość imion która podobała się Mamie, nie bardzo podobała się Tacie i na odwrót. Ale w piątek Mama ni stąd ni zowąd w końcu zrozumiała, że ta Mała dziewuszka w brzuszku to...?
Nasza Gabryśka! :) Nadal troszkę żal mi Marcelinki, Julianny, Marianny i Mai - moje pozostałe najważniejsze typy imion. No! Ale 1,5 kg dziewuszka nie mogła dłużej pozostać tylko Dzidziulinką, bo zaczynały się pojawiać u rodziców wyrzuty sumienia. ;) Dokładnie od 25 tygodni Tatusiowi podoba się Gabrysia, za to po mnie odziedziczy drugie imię. ;)

Na koniec rzecz mniej istotna, czyli szafa Gabryśki. To tutaj mieszka (prawie) cała nasza pieczołowicie budowana wyprawka dla niej. ;P Mieliśmy nadzieję, że też się w niej zmieścimy, niestety jedyne nasze rzeczy to moja poducha do spania, ręczniki i półka z rzeczami do porodu i po porodzie, czyli wyprawka młodej Mamy. ;) Chciałabym kiedyś pokazać Wam jakie cuda mieszczą się na tych półkach i w tych kartonikach Małej, ale nie wiem czy starczy mi na to czasu. :(W każdym razie z naszej trzy-stronicowej listy wyprawkowej została nam tylko jedna, niepełna kartka. Jest dobrze! :) Nie możemy się już Ciebie doczekać po drugiej stronie brzuszka!17 komentarzy:

 1. Gratuluję wyboru :) imię bardzo ładne :)
  Już niedługo się szkraba doczekacie ! :)

  Przy okazji zapraszam na mała rozdawajkę :)
  http://mamalolipoli.blogspot.com/2013/11/rozdawajka-zapraszam-do-zabawy.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie! Gabi, bardzo ładne imię! ;)
  My też mamy już faworyta wśród imion, ale mojej mamie się nie podoba więc jeszcze oficjalnie daję sobie czas na znalezienie czegoś innego, choć mój Luby już mówi do brzucha po imieniu;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie tak to czasem jest. U nas rodzice i teściowie też mieli swoje propozycje i niektóre nasze imiona na podeszły im do gustu. No ale w końcu... to Wasze Maleństwo jest. ;)))

   Usuń
 3. Śliczne imię wybraliście :) U nas rzeczy Małego zajmują dużą komodę i moją szafę, którą oddałam na rzecz Michasia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe czyli nie tylko u nas okazuje się, że rzeczy dla najmniejszego członka rodziny zajmują największą ilość półek. ;)

   Usuń
 4. Bardzo ładnie imię ;) mnie też się podoba :)
  Chyba w każdej rodzinie jest ten problem, że jak podoba się Mamie to Tacie nie do końca i na odwrót ;)

  Powodzenia!

  http://rodzice-plus-dziecko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale imię dla chłopca mieliśmy już wybrane zanim byłam w ciąży, a nawet dwa nasze ulubione.
   Wiedzieliśmy, że jeśli będzie dziewczynka to będzie "problem" bo nasza zdania bardzo się różniły, ale
   już po temacie, jest Gabryśka. ;)))

   Usuń
 5. Bardzo ładne:-) Marianna i Julianna też były na naszej liście imion do wyboru:)) Szafa wygląda na dobrze zagospodarowaną:) Ubranka też tam będziesz trzymać czy w oddzielnej komodzie? My też mieliśmy podzielić się meblem z Małą ale po schowaniu jej rzeczy okazało się że nasze już się nie zmieszczą:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ubranka również tam będą :) Mam nadzieję, że jak wszystko tam ogarnę w szafie (bo na razie tylko podkładach i upycham kolejne gadzety ;) ) to zrobi się chociaż jedna wolna półka na nasze rzeczy. ;)

   Usuń
 6. Bardzo ładne imię.
  Ja miałam przy drugiej córce duży dylemat.
  Moja mama mówi do małej dziecko bo jej Marysia przez gardło przejść nie może:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Marysia to przecież takie znane imię, ciekawe czemu nie może przejść Twojej mamie przez gardło :)
   Mi również bardzo podobała się Marysia, ale w rodzinie są dwie Marysie więc cienko by to było ;))

   Usuń
 7. Bardzo ładne imię:) My też przez kilka tygodni mieliśmy dylemat nad wyborem imienia;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładnie ;-) My wybierając imię wyszliśmy z założenia, że to nasze dziecko i póki imię nie jest obraźliwe czy udziwnione, to nikomu nic do tego.

  OdpowiedzUsuń